Czym jest Fala Uderzeniowa?
Fala uderzeniowa jest to mechaniczna fala o niewielkiej częstotliwości. Wytwarzana jest pod wysokim ciśnieniem w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu tuż po przyłożeniu głowicy, fala przenika przez skórę na głębokość kilku centymetrów trafiając w konkretne miejsce objęte schorzeniem. Terapia falą uderzeniowa to innowacyjna, nieinwazyjna i bezpieczna metoda stosowana w celu zniwelowania przewlekłego bólu wiązadeł, mięśni, ścięgien, torebek stawowych oraz kości.
W gabinecie stosujemy tylko sprawdzony, profesjonalny sprzęt firmy Astar
Jak wygląda zabieg Falą uderzeniową?
- Lokalizacja okolicy zabiegowej – określenie tonusu mięśniowego Metodą P-dtr
- Zaaplikowanie żelu przewodzącego
- Wybranie odpowiednich parametrów przez terapeutę oraz przyłożenie aplikatora do miejsca objętego bólem
- w trakcie zabiegu, możesz odczuć impulsowe uderzenia – regulowane przez terapeutę
- czas zabiegu dobierzemy indywidualnie dla Twojego problemu. W zależności od wstępującego schorzenia, z reguły trwa od kilku do kilkunastu minut
Jak długo stosować falę uderzeniową?
Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta po konsultacji ze specjalistą, jednak uśredniając to najlepsze efekty otrzymamy stosują falę od 3 do 10 razy. Najkorzystniej jest wykupić zabieg fali uderzeniowej w pakiecie (5 bądź 10).
Fala uderzeniowa – efekty leczenia falą uderzeniową
Źródła naukowe wykazują niezliczone korzyści płynące z zastosowania fali uderzeniowej. Przede wszystkim jest to działanie przeciwbólowe. Pojawia się także łagodzenie objawów stanu zapalnego. Usprawnione zostają procesy osteogenezy po złamaniach, zwiększa się wytrzymałość kości.
Następuje także likwidacja niektórych zmian zwyrodnieniowo–wytwórczych, jak zwapnienia, fala uderzeniowa jest jedną z najbardziej skutecznych procedur stosowanych na ostrogi piętowe. Poprzez przyspieszenie tempa metabolizmu, poprawę krążenia krwi, falę uderzeniową z powodzeniem stosuje się w celu wyeliminowania zmian skórnych, jak rozstępy i blizny.
Obecnie stosujemy falę uderzeniową w problemach takich jak:
- zapalenia ścięgien,
- ostroga piętowa,
- łokieć tenisisty, golfisty czy kolano skoczka,
- bóle bioder i barków,
- naciągnięcie mięśni,
- stany pourazowe,
- przewlekła entezopatia,
- tendopatia i uszkodzenie stożka rotatorów.
Zarezerwuj wizytę on-line i pozbądź się bólu