PRZYGOTUJ SIĘ

Twój poradnik przed pierwszą wizytą

Pierwsza wizyta jest niezwykle ważnym momentem zarówno dla pacjenta, jak i fizjoterapeuty. To czas, w którym się poznajemy. Praca w miłej atmosferze przekłada się na efekty terapii, ułatwia i przyśpiesza proces diagnostyczny, dlatego zależy nam, aby w naszym gabinecie rehabilitacji w Łomży pacjenci czuli się swobodnie. Sam fakt, pierwszej wizyty może wywołać stres i skrępowanie, dlatego zachęcamy do odpowiedniego przygotowania się do niej.

Jak wygląda terapia?

Co przynieść na wizytę?
4 najważniejsze rzeczy o których musisz pamiętać

  • Jeśli posiadasz dokumentację medyczną (RTG, USG, wyniku rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, wypisów ze szpitali itd.) to weź ją ze sobą – pomoże nam to w diagnozowaniu i planowaniu terapii.
  • Nie potrzebujesz skierowania – nie realizujemy zabiegów na NFZ, dlatego skierowanie nie jest Ci potrzebne.

Częste pytania

Czy mogę skorzystać z wizyty w ramach NFZ?
Nie wykonujemy zabiegów refundowanych przez NFZ.
Ile kosztuje i ile trwa wizyta u fizjoterapeuty?
Wizyta u fizjoterapeuty trwa około 45 minut w zależności od wykonywanego zabiegu. Konsultacja z wizytą kosztują 200 zł. Cennik wszystkich naszych usług znajdziesz tutaj.
Jaka jest forma płatności za wizytę?
Przyjmujemy płatność gotówką oraz kartą płatniczą.
Jak ubrać się na wizytę?
Na wizytę należy zabrać ze sobą wygodny, niekrępujący strój. Proszę pamiętać, że terapia może wymagać odsłonięcia większej powierzchni ciała i pozostania w samej bieliźnie.
Czy potrzebuję skierowania, aby umówić się na wizytę do fizjoterapeuty?
W przypadku wizyt nierefundowanych przez NFZ nie jest wymagane skierowanie, dlatego na wizytę u fizjoterapeuty w naszym studio można zapisać się bez skierowania. Jeżeli pojawiły się jakiekolwiek dolegliwości ruchowe, zalecamy najpierw wizytę u terapeuty, zanim zdecydujesz się na trening, nawet jeśli jest to trening terapeutyczny.
Czy muszę zabrać ze sobą badania?
Na wizytę u fizjoterapeuty należy zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną. Jeżeli było wykonywane RTG (zdjęcie rentgenowskie), MRI (rezonans magnetyczny), TK/CT (tomografia komputerowa) – prosimy o zabranie ze sobą nie tylko samego opisu, ale także płyt z badaniem bądź kliszy. Jeżeli dolegliwości występują od dłuższego czasu, prosimy o zabranie również starszych badań, nie tylko tych aktualnych. Także informacje dotyczące przebytych zabiegów i operacji oraz dolegliwości bezpośrednio niepowiązanych z narządem ruchu są bardzo istotne, np. operacje kardiologiczne, naczyniowe, w obrębie jam brzucha, ginekologiczne itp. Podanie terapeucie jak największej ilości szczegółów pozwoli na szybkie postawienie diagnozy i rozpoczęcie terapii.
Jaką metodą pracują specjaliści?
Nasi terapeuci łączą różne metody w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Każdy przypadek analizujemy indywidualnie, często konsultujemy się wykorzystując różnorodną wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu nasi pacjenci otrzymują jak najlepszą opiekę oraz możliwie jak najszybsze rozwiązanie problemu, z którym się do nas zgłosili.
Do najczęstszych należą:
•Metoda P-Dtr
•Masaż tkanek głębokich
•Pinoterapia
•Terapia punktów spustowych