fbpx

Ćwiczenia na brzuch | Niechciana tkanka tłuszczowa

Maść na ból pleców
Jaka Jest Najlepsza Maść Na Ból Pleców?
08/01/2023

Szukasz najlepszych ćwiczeń na brzuch, które pomogą Ci schudnąć? Nie jesteś sam! Wiele osób zmaga się z przyrostem masy ciała w jamie brzusznej. Na szczęście istnieje wiele ćwiczeń na brzuch, które mogą pomóc pozbyć się nadmiaru tłuszczu i zbudować mocniejszy core. W tym poście na blogu omówimy najskuteczniejsze ćwiczenia na brzuch i jak bezpiecznie osiągnąć swoje cele. Wyjaśnimy również, jaki jest niebezpieczny procent tkanki tłuszczowej i dlaczego warto podjąć kroki, aby ją zredukować. Więc zacznijmy!

Jaki jest niebezpieczny procent tkanki tłuszczowej?

Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej może narazić Cię na wiele problemów zdrowotnych, w tym

  • cukrzycę,
  • nadciśnienie,
  • choroby serca i udar.

Znajomość procentowej zawartości tkanki tłuszczowej jest ważna dla utrzymania zdrowego stylu życia. Ogólnie rzecz biorąc, dla kobiety zdrowy procent tkanki tłuszczowej waha się między 21-33%, podczas gdy mężczyźni powinni mieć procent tkanki tłuszczowej 14-25%. Wszystko, co przekracza te liczby, można uznać za niebezpieczne. Jednak same ćwiczenia na brzuch mogą nie wystarczyć w uzyskaniu idealnej talii. Jest to jeden z powielanych mitów, że „Brzuszkami zrobimy sześciopak”.

Ile powinieneś ćwiczyć?

Ilość ćwiczeń, których potrzebujesz, aby schudnąć, będzie zależała od poziomu sprawności i celów. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że jeśli chcesz zredukować ogólną tkankę tłuszczową, same ćwiczenia brzucha nie wystarczą. Będziesz potrzebował kombinacji ćwiczeń aerobowych i siłowych oraz DIETY aby osiągnąć najlepsze wyniki. Dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia, WHO zaleca :

  • co najmniej 150 minut umiarkowanych ćwiczeń (lub 75 minut intensywnych ćwiczeń) każdego tygodnia
  • dwa dni treningu siłowego tygodniowo.

Jeśli twoim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej z brzucha, rozważ dodanie 30-60 minut intensywnego treningu interwałowego (HIIT) lub innych form energicznych ćwiczeń oprócz sesji treningowych siłowych.

Jakie są najlepsze ćwiczenia na brzuch?

Jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej i ujędrnienie okolicy brzucha, nie ma magicznego ćwiczenia, które samo w sobie da niesamowite rezultaty. Jednak w połączeniu ze zdrową dietą i dużą ilością odpoczynku, odpowiednie ćwiczenia mogą mieć ogromne znaczenie. Poszukując najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha, które ujędrnią i wzmocnią mięśnie w okolicy brzucha, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych ćwiczeń. W trakcie ćwiczeń staraj się prawidłowo oddychać

  • Pierwszym z nich jest klasyczny chrupnięcie. To ćwiczenie dotyczy zarówno górnej, jak i dolnej części brzucha i doskonale nadaje się do tonowania całego obszaru brzucha. Ważne jest, aby wykonać to ćwiczenie prawidłowo, aby uzyskać maksymalne korzyści z niego. Powinieneś zacząć od leżenia na plecach z ugiętymi kolanami i stopami płasko na podłodze. Następnie unieś górną część ciała w kierunku kolan, aż poczujesz skurcze mięśni brzucha. Na koniec powoli wróć do pozycji wyjściowej.
  • Kolejnym świetnym ćwiczeniem na mięśnie brzucha jest odwrotny brzuszek. To ćwiczenie jest podobne do poprzedniego, ale zamiast podnosić górną część ciała, skupiasz się na przyciąganiu kolan do klatki piersiowej. Jest to bardziej ukierunkowane na dolne partie mięśni brzucha i jest skutecznym sposobem na ich wypracowanie. Zacznij od położenia się na plecach z nogami wyprostowanymi w powietrzu, a następnie unieś biodra z ziemi, trzymając nogi w powietrzu i przyciągając kolana do klatki piersiowej.
  • Wreszcie też jest PLANK. Jest to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Celują we wszystkie mięśnie brzucha naraz i doskonale nadają się do wzmacniania i tonizowania okolicy brzucha. Aby wykonać deskę, zacznij od przyjęcia pozycji do pompki, a następnie oprzyj łokcie o podłoże tak, aby dotykały podłoża tylko przedramionami. Następnie utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund lub tak długo, jak możesz. Upewnij się, że cały core oraz pośladki są napięte i utrzymuj linię prostą z ciałem podczas wykonywania tego ćwiczenia.

Ogólnie rzecz biorąc, ćwiczenia brzucha są ważną częścią każdego planu odchudzania. W połączeniu ze zbilansowaną dietą i dużą ilością odpoczynku mogą pomóc Ci osiągnąć upragniony płaski brzuch. Pamiętaj tylko, aby skupić się na formie i znaleźć czas na odpoczynek między ćwiczeniami, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnego planu skontaktuj się z nami.

Inne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Terapeuta chwilowo niedostępny