fbpx

Jak spalać tłuszcz, zamiast go magazynować ?

Z czym to się je?

Czy wiesz jak spalać tkankę tłuszczową, wspomagać rozwój mięśni, regenerować ciało oraz utrzymać optymalne zdrowie? Za to wszystko odpowiedzialny jest hormon wzrostu (hormon młodości)

Hormon ten produkowany jest przez twój organizm w trakcie snu. Kiedy wstajesz rano, poziom hormonu nadal jest podwyższony, a Twój organizm czerpie energię z rezerw. Znajdujemy się wtedy w fat burning zone. (O tym jak poprawić swój sen możecie więcej poczytać TUTAJ)

Jak programujemy się na magazynowanie?

Kiedy pierwsze co robimy z samego rana to śniadanie obfite w węglowodany (cukry proste i złożone), poziom cukru w naszej krwi wzrasta a trzustka uwalnia insulinę (hormon magazynujący).

Wzrost insuliny powoduje przejście organizmu w tryb magazynowania, a w konsekwencji spada poziom hormonu wzrostu i glukagonu zwanego hormonem szczupłośći. Długoterminowo podniesiony poziom insuliny prowadzi do insulinooporości, otyłości oraz chorób metabolicznych.

Jak przeprogramować się na spalanie tłuszczu?

Jeżeli chcesz schudnąć oraz poprawić swoje zdrowie, przez cały poranek utrzymuj wysoki poziom glukagonu oraz hormonu wzrostu. Żeby to osiągnąć, wystarczy przesunąć śniadanie na późniejszą porę i pozwolić organizmowi na trwanie w fat burning zone – kiedy to organizm czerpie energię z zasobów. Możesz też to zrobić za pomocą POSTU OKRESOWEGO.

Jednak kiedy jesteś osobą, która bez śniadanie nie wyobraża sobie dnia, warto wtedy jeść śniadanie niskowęglowodanowe – wysoko tłuszczowe.

Udostępnij ten post:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Scroll to Top
small_c_popup.png

Zapisz się do newslettera

Uzyskaj nasze najlepsze porady dotyczące zdrowia oraz odbieraj kody rabatowe